Los bericht bekijken
  #5  
Oud 11 februari 2012, 15:06
fotodesign fotodesign is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 11 februari 2012
Berichten: 2
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Roel Jongman Bekijk bericht
Beste Roel,

Je schrijft:
Zelfbouw computer
De losse componenten zijn geen bruikbaar bedrijfsmiddel, pas als de componenten in elkaar gezet zijn is er sprake van een nuttig bedrijfsmiddel, je mag dit dus als 1 geheel zien en komt dus ook in aanmerking voor investeringsaftrek bij volledige nieuwbouw want als je het netwerk compleet zou inkopen kom je ook in aanmerking dus mag je als zelfbouwer ook investeringsaftrek claimen.

Waar je wel weer op moet letten is dat als je na 1 jaar een harde schijf moet vervangen of andere componenten onder de 450 euro, dan valt die weer niet onder de investeringsaftrek, dit is gewoon onderhoud / vervanging. ook daar is het onderscheid of je iets zelf hebt gebouwd of hebt gekocht niet relevant.
Mag je het als 1 geheel zien, maar hoeft dat dus niet?
Met andere woorden: Ik wil de komende maanden diverse onderdelen kopen om over een half jaar een PC in elkaar te zetten. De onderdelen blijven onder de 450,-. Mag ik deze onderdelen in een keer afschrijven? (Alsof ik onderdeel voor onderdeel mijn oude PC heb ge-upgrade).

Alvast bedankt voor de verduidelijking.
Met citaat reageren