Los bericht bekijken
  #2  
Oud 25 november 2007, 22:22
Arend Arend is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 7 oktober 2007
Berichten: 128
Standaard Re: Betaling van een freelancer?

Je kunt gewoon een eenmanszaak oprichten, inschrijven bij KvK en een BTW nummer aanvragen bij de belastingdienst. Je inkomsten geef je op als inkomsten uit overige werkzaamheden. Je kosten tref je af. Het urencriterium houdt in dat je geen recht hebt op aftrek (starters/ondernemers/MKB-aftrek enz), maar dat maakt verder niet uit.
Waar je wel op moet letten: als je vriend de enige is voor wie je werkt, wordt er uitgegaan van (een fictieve) dienstbetrekking en moet hij (achteraf) loonheffing toepassen en premies afdragen. Als je ervoor zorgt dat je minimaal 3 opdrachtgevers hebt per jaar, is er niets aan de hand.
Een VAR aanvragen heeft weinig zin, je zou een VAR Resultaat uit overige werkzaamheden (VAR-ROW) krijgen, deze biedt geen garantie aan de opdrachtgever tegen naheffingen of boetes.
Succes!
Met citaat reageren