Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Omgaan met opdrachtgevers
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Omgaan met opdrachtgevers Hoe kun je het gedrag van je opdrachtgever beïnvloeden? Hoe bepaal je je uurtarief? Wat te doen als de factuur niet betaald wordt? Hoe ga je om met problemen in een project?

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #19  
Oud 3 juli 2009, 10:12
mvds mvds is offline
Lid
 
Geregistreerd: 1 juli 2009
Berichten: 8
Standaard Re: Fout in mijn gemaakte opdracht...

En nu zijn we denk ik bij de kern van de zaak: een brochure kan 100% "af" zijn. Een server-side script, waarbij je volledige controle hebt over de server (geen shared hosting, maar dedicated en in eigen beheer), kan je misschien 99% goed krijgen - er zitten bugs in bijv. php zelf waar je gewoon niet zo snel achter komt(*), of je loopt tegen vage bugs in bijvoorbeeld IE aan. Bij shared hosting kom je moeilijk aan 90% goed ivm onvrijwillige upgrades van webserver, database, libraries e.d., en begin je aan client side scripting (javascript e.d.) dan is het hek van de dam - zoveel browsers zoveel talen. Doe je dat ook nog eens in een obscure omgeving (ik noem AS2) dan valt er weinig te garanderen.

De "het moet gewoon goed zijn" reacties miskennen dat software-ontwikkeling zo complex kan zijn. Ik leg mijn klanten altijd duidelijk uit hoe eea zit, met plezier licht ik ook de ins en outs toe van programmeren en voorkomende bugs. Klanten vinden het interessant om aan te horen (hoewel ze het misschien nauwelijks volgen) en krijgen het gevoel dat ik het beste met ze voor heb, dat ik terzake deskundig ben en dat ik ze niet belazer maar ook geen charitatieve instelling ben. En dat pakt zowel op korte als lange termijn prima uit.



(*) voor de duidelijkheid: dan heb ik het dus niet over programmeerfouten in het php script, maar bugs waardoor php botweg crasht als je het net te ingewikkeld maakt. Onlangs zelf nog aan de stok gehad met o.a. preg_match() en libcurl - niks geen foutmelding, maar pats boem apache dood.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Wie is mijn opdrachtgever Niki Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 18 3 april 2009 17:33
Oud-werkgever zegt: freelance opdracht in strijd met concurrentiebeding Petra1966 Omgaan met opdrachtgevers 3 4 oktober 2008 14:08
Hoe kom ik onder de opzegtermijn van mijn baan uit? Niekie Al die andere praktische dingen 19 25 september 2008 22:50
Arbeidsovereenkomst of Overeenkomst van opdracht? naquah Al die andere praktische dingen 19 9 juni 2008 09:07


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 09:48.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon