Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Archief > Verklaring Arbeidsrelatie (VAR)
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) De Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) is afgeschaft per 1 mei 2016. Dit forum is gesloten en gearchiveerd.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 8 september 2010, 20:00
Maria72 Maria72 is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 8 september 2010
Berichten: 2
Standaard

Beste Roel,

Allereerst hartelijk dank voor je uitgebreide reactie. ik ben er nog niet helemaal uit...

Ter verduidelijking:
Ik heb inderdaad een dienstverband bij de club en werk daar al jaren een paar uurtjes per week. op een gegeven moment ontstond de discussie, wat voor beide partijen( ik en werkgever) financieel gezien voordeliger zou zijn: het zo laten als het is, of in de plaats hiervan gaan factureren met een VAR verklaring. (Ik heb zelf gedacht, dat dat dan een VAR- loon zou moeten zijn, of een VAR WUO.)
Volgens een kennis, zou ik ( uitgaande van een VAR-wuo)dan een hoger uurtarief kunnen afspreken met de werkgever ( dat uurtarief is dan lager dan het brutobedrag dat hij mij nu betaalt maar hoger dan het nettobedrag dat ik nu overhoud) en ik draag dan BTW af aan de BD. Per saldo zou ik netto dan meer overhouden en de werkgever betaalt mij minder.

Gezien mijn situatie ( bestaand dienstverband en voortzetting van de werkzaamheden), denk ik alleen, dat ik eerder een VAR-loon zal krijgen als ik wil factureren en een VAR aanvraag bij de BD. Wat dat precies voor gevolgen zou hebben weet ik dus niet.

Verder: ik heb een VAR row voor de onderwijsinstelling waar ik twee keer per jaar de cursus geef. Zoals ik het op de site van de BD heb begrepen, zou het aan de onderwijsinstelling zijn om te bepalen of er sprake is van een dienstverband of niet. Deze VAR vorm verzekert de opdrachtgever er volgens mij niet van, dat er geen sprake is van een dienstverband en dus de vraag blijft dan bestaan of er wel of geen heffingen moeten worden betaald door de opdrachtgever. Dit risico ligt bij de opdrachtgever. Als uiteindelijk blijkt dat er wel sprake is van een dienstverband, dan moeten zij alsnog loonheffingen betalen aan de BD. Hieruit heb ik afgeleid, dat ik dit dus niet hoef op te geven.
Misschien wat dom, maar ik was ook in de veronderstelling, dat je naast je fulltime baan wat mag bijverdienen met zo'n VAR row. Ik heb hem nu twee keer aangevraagd en gekregen. Vorig jaar niets opgegeven. je raadt me aan om dat alsnog te doen begrijp ik?

Groet,

Maria
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
VAR voor 2010 aanvragen René Nieuws - Voor en door freelancers 6 16 februari 2010 21:55
VAR 2009 vanaf nu aanvragen René Nieuws - Voor en door freelancers 22 24 september 2008 09:53
Twee VAR-en aanvragen voor dezelfde werkzaamheden, eerder wel en niet in loondienst verricht? christianestok Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 2 5 juni 2008 14:52
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
Verhuizing -> nieuwe var aanvragen sioux Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 1 27 december 2006 14:07


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:24.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon