Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Administratie

Mededelingen

Administratie Factureren, financiële boekhouding, jaarrekening, urenregistratie, kilometeradministratie, archiveren...

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #9  
Oud 6 februari 2008, 21:55
sioux's schermafbeelding
sioux sioux is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 5 augustus 2006
Berichten: 58
Standaard Re: RA/AA accountantsverklaring

Hallo allemaal!

Ik heb veel ervaring met deze verklaring. Tenminste, ik heb 'm ook een paar keer moeten afgeven. In principe moeten bedrijven genoeg hebben aan een VAR verklaring, maar de contractueel verlangt men nog steeds die verklaring van de accountant en ja elk kwartaal.

Dit is iets wat met name voorkomt bij inhuur van personeel bij "tussenpersonen" c.q. recruiters / staffing bureau's. Ik zit zelf in de IT en heb er gewoon veel mee te maken. Voor bijna elke grote organisatie moet je zo'n contract accepteren.

Er zitten helaas wel extra kosten aan zo'n verklaring. Ik heb met mijn accountant kunnen afspreken om alles digitaal aan te leveren. Ik gebruik SnelStart en kan alle gewenste overzichtjes zo uitdraaien. Dat drukt de kosten, anders moet de accountant alles zelf doen.

Wel vertelde mijn account mij recent dat deze verklaring eigenlijk ouderwets is. Bedrijven kunnen tegenwoordig i.p.v. een verklaring ook zelf bellen naar de belastingdienst en daar vragne of de betreffende organisaties alles netjes betaalt en afdraagt. Dan krijgen ze als antwoord een "Ja" of "Nee".

Het is bij mij wel altijd een discussie punt. Ik probeer onder uit te komen, omdat het extra kosten met zich mee brengt en eigenlijk niet echt van toepassing is als je een VAR WUO hebt. Maar goed, afhankelijk van de grote van de organisatie waar je een overeenkomst mee wilt sluiten moet je soms accepteren. Anders kun je een interessante opdracht mislopen. Er is ook niets mis mee, het kost alleen wat geld en tijd.

p.s. Meestal maak ik een deal waardoor de kosten van deze verklaring voor rekening opdrachtgever komen. En dat werkt vaak!

Stel gerust vragen!

Groeten van Sioux
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
accountantsverklaring, inlenersaansprakelijkheid

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 13:35.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon