Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 6 november 2009, 02:17
lyonesse's schermafbeelding
lyonesse lyonesse is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 10 mei 2008
Berichten: 718
Standaard Re: Parttime samenwerken in BV, VOF of stichting: hoe doen we dat fiscaal?

Een stichting is om meerdere redenen geen goede keuze als je met je werk geld wilt verdienen. Lees dit stuk maar eens op Wikipedia.

Een vof lijkt ook mij de voor de hand liggende keuze. Als je een goed vennootschapscontract opstelt, kun je elkaar behoeden voor ongewenste aansprakelijkheid (beperking van tekeningsbevoegdheden, bijvoorbeeld door voor grote contracten en of uitgaven de handtekening van alle vennoten te eisen en meer van dat soort dingen).

Voor de beroepsaansprakelijkheidsverzekering zou ik inderdaad mijn licht ook eens elders opsteken. Op voorwaarde dat het om een verzekerbaar beroep gaat, heb ik in mijn verzekeringstijd nog nooit van te voren kunnen inschatten of een risico verzekerbaar werd geacht en zo ja, voor welke premie: over het algemeen wordt het risico per aanvraag beoordeeld - volledig maatwerk dus.

Deze zaterdag wordt er op ca. 20 lokaties in Nederland een Startersdag georganiseerd door de KvK. Misschien is het een idee als jij daar samen met je vrienden naartoe gaat? Dan heb je in één dag een berg informatie, ook over rechtsvormen e.d..

Groeten, Renée
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Reacties via website verbeteren Verwijderd account Marketing en acquisitie 37 15 januari 2009 12:50
Tool gezocht voor online kennisbase erix Marktplaats 21 12 januari 2009 22:07
BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig? Richardw Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 9 29 februari 2008 18:50


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 16:08.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon