Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Omgaan met opdrachtgevers

Mededelingen

Omgaan met opdrachtgevers Hoe kun je het gedrag van je opdrachtgever beïnvloeden? Hoe bepaal je je uurtarief? Wat te doen als de factuur niet betaald wordt? Hoe ga je om met problemen in een project?

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 12 maart 2006, 10:55
Annedien Hoen's schermafbeelding
Annedien Hoen Annedien Hoen is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 246
Stuur een bericht via MSN naar Annedien Hoen
Standaard Re: Hoe bepaal je je uurtarief?

Citaat:
En zo lang je de opdracht niet kent heeft het roepen van een uurtarief dus niet zo heel veel waarde.
Dat is juist mijn punt: dat heeft wél waarde. Wat me opvalt is dat de meeste freelancers heel "volgend" zijn in het bepalen van hun uurtarief. Ze volgen de markt, ze volgen hun collega's, ze volgen de opdrachtgever, ze volgen de opdracht. Uiteraard is al te rigide zijn niet per definitie handig of lucratief maar ik denk dat veel mensen hun waarde grotendeels van buitenaf laten bepalen, terwijl je ook zèlf proactief je waarde kunt bepalen. Als je nooit een opdracht krijgt moet je daar natuurlijk eens goed over gaan nadenken ;-) en je moet wel waarmaken wat je communiceert, maar dat moet je hoe dan ook.

De onderhandelingen die volgen in het verkrijgen van een opdracht (duur/tijdsdruk/hoeveelheid uren/risico etc.) staan in mijn optiek los van wat ik maar zal noemen "het proactieve tarief" en de grondhouding die hier uit spreekt.

Je kan ook een stuk branding en strategie toepassen op je tarief dat aan dezelfde wetmatigheden voldoet als bij producten. Een Nike schoen komt bij wijze van spreken uit dezelfde fabriek als een Victory schoen (te koop bij Scapino, kost 1/4e van een Nike schoen) alleen er hangt een merk aan en die psychologie levert flink geld op. Uiteraard moet je dan wel in branding investeren en die principes begrijpen maar "personal branding" is toch al wel redelijk gemeengoed geloof ik ;-)
Bovendien wil niet iederéén voor een dubbeltje op de eerste rang zitten; ook een misvatting die veel (beginnende) freelancers hebben, waardoor ze bij voorbaat al een (te?) inschikkelijke houding hebben. Uiteraard kan je denken in termen van "redelijk" en "prijs/kwaliteit-verhouding", maar er is veel meer mogelijk dan waar de meeste mensen van uit gaan...
__________________
Alchemizer

Laatst gewijzigd door René; 20 mei 2006 om 18:34
Met citaat reageren
  #2  
Oud 12 maart 2006, 12:33
erix's schermafbeelding
erix erix is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 9 januari 2006
Berichten: 1.032
Weblogartikelen: 2
Stuur een bericht via Skype™ naar erix
Standaard Re: Hoe bepaal je je uurtarief?

@annedien:
Natuurlijk, te volgzaam is niet goed. En ik ben met je eens: je moet zelf je eigen marktwaarde bepalen, los van klussen en omstandigheden. Maar het is en blijft een spel, waarbij je met je opdrachtgever wel of niet tot een deal komt. Je moet tot onderhandelen bereid zijn, en onderhandelen heeft alleen zin als je a) voor jezelf een ondergrens hebt bepaald en b) bereid bent aan je tarief te sleutelen. Met onderhandelen kan je bijvoorbeeld grotere klussen binnenhalen (lager tarief, je laat de opdrachtgever meeprofiteren van bijvoorbeeld je eigen leereffect in zo'n klus).

Er zijn veel freelancers die de discussie niet aangaan met hun opdrachtgever - en dat is niet slim - ze gaan dan te snel akkoord met een tarief dat hen wordt voorgesteld.
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 19:13.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon