Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 15 januari 2012, 16:21
Hans Vening Hans Vening is offline
Lid
 
Geregistreerd: 5 april 2011
Berichten: 47
Standaard

Citaat:
Echter weet ik nu dus nog niet hoe ik dit moet neerzetten bij de kwartaal aangifte van mijn omzet belasting, en eigenlijk ook onder welke uitgaven ik het moet boeken?
Dit maakt voor de aangifte omzetbelasting niets uit. Hij is niet belastingplichtig en kan dus geen BTW heffen voor zijn diensten.

In de administratie zou ik dit verwerken als kosten onder "Diensten van derden" en inderdaad een "opgaaf van uitbetaalde bedragen aan een derde" doen. Deze student moet dan zijn inkomsten opgeven in de aangifte inkomstenbelasting onder "overige inkomsten".
Geef je dit niet aan bij de belastingdienst en hij heeft geen VAR-WUO (wat ik begrijp) dan kan de belastingdienst oordelen dat hij bij jou in dienst is geweest. Hij kon niet zonder jou die opdracht doen, en jij hebt daarvan het geld ontvangen neem ik aan. De belastingdienst zou jou een naheffingsaanslag met boete kunnen opleggen voor de verzwegen loonheffingen.
__________________
Administratiekantoor Vening
http://www.administratie-vening.nl
http://nl.linkedin.com/in/hansvening
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Labels
BTW, starter, student


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Werk vanuit huis voor klant uit de VS. Hoe gaat de belasting in zijn werk? maerschalk Belasting 2 23 januari 2012 09:53
Hoe student inhuren, niet in loondienst en geen ZZP'er? ddofborg Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 6 11 juli 2011 21:12
Freelancer bij oude baas Lisak Freelancepraktijk starten 4 24 november 2010 10:13
Beroepsaansprakelijkheidsverzekering te duur als startend freelancer, hoe oplossen? Rogier Al die andere praktische dingen 5 11 april 2010 15:37
Student, 2 freelance opdrachten [max] Belasting? Djoizz Freelancepraktijk starten 4 29 maart 2010 17:28


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 00:42.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon