Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Omgaan met opdrachtgevers
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Omgaan met opdrachtgevers Hoe kun je het gedrag van je opdrachtgever beïnvloeden? Hoe bepaal je je uurtarief? Wat te doen als de factuur niet betaald wordt? Hoe ga je om met problemen in een project?

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 1 februari 2008, 09:00
Retulis's schermafbeelding
Retulis Retulis is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 7 maart 2007
Berichten: 89
Standaard Re: tekstschrijvers: hoeveel vragen voor "meerwerk"?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AVersluis Bekijk bericht
Voor reistijd wijk ik overigens wel van mijn uurtarief af, dan reken ik meestal een half uurtarief. Een volledig uurtarief rekenen is me nog net iets te spannend op dit moment
Hier kan ik me nog wel iets bij voorstellen maar dan zou ik wel de overige werkzaamheden zoals het fotograferen en het interviewen doorberekenen tegen je normale tarief.

Ik snap niet helemaal waarom je daar een lager uurtarief voor zou rekenen. Waarom zou je aan meerwerk minder willen verdienen dan dat je normaal op offertebasis zou vragen?
__________________
Retulis Civieltechnisch Advies
www.retulis.nl
Met citaat reageren
  #2  
Oud 1 februari 2008, 22:02
JuliaV JuliaV is offline
Lid
 
Geregistreerd: 11 juni 2007
Berichten: 44
Standaard Re: tekstschrijvers: hoeveel vragen voor "meerwerk"?

Het voorstel om voor reistijd het halve uurtarief te vragen, en een vol uurtarief voor de overige werkzaamheden lijken mij prima.
Ik kom dan ongeveer op hetzelfde bedrag uit, maar op deze manier is het wel beter onderbouwd

Het gaat trouwens om semi-commerciele redactionele stukjes voor een huis-aan-huis blad. Geen hoogstaand werk maar wel leuk om te doen.
Met citaat reageren
  #3  
Oud 5 maart 2008, 21:13
JuliaV JuliaV is offline
Lid
 
Geregistreerd: 11 juni 2007
Berichten: 44
Standaard Re: tekstschrijvers: hoeveel vragen voor "meerwerk"?

Ik wilde toch even melden hoe het afgelopen is.

Per mail heb ik het meerwerk aangekaart, en ook het bedrag wat ik daarvoor wilde vragen. Daar werd in eerste instantie niet goed op gereageerd.
Nadat ik met een goed onderbouwde berekening op een nog hoger bedrag uit kwam, hadden ze er toch wel begrip voor.
De extra kosten hadden ze echter niet meegecalculeerd, dus hebben we allebei water bij de wijn gedaan. Het was miscommunicatie van beide kanten, dus een goede les voor een volgende keer.

Bij de volgende opdracht ben ik een stuk beter betaald (op hun initiatief en meer dan ik zelf had durven vragen ). En er zitten nog weer een paar leuke opdrachten aan te komen van deze opdrachtgever... dus eind goed al goed
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Voorschot vragen? Sofie Omgaan met opdrachtgevers 6 2 juli 2007 21:54
Lastige vragen VAR Mark Sluymers Al die andere praktische dingen 7 22 mei 2007 23:01


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 18:17.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon