Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Archief > Verklaring Arbeidsrelatie (VAR)
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) De Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) is afgeschaft per 1 mei 2016. Dit forum is gesloten en gearchiveerd.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 10 mei 2008, 17:15
lyonesse's schermafbeelding
lyonesse lyonesse is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 10 mei 2008
Berichten: 718
Standaard Re: VAR ROW Artiestenregeling

Om aangemerkt te worden als ondernemer voor de Inkomstenbelasting is het aantal uren dat je moet besteden aan je werkzaamheden gesteld op 1225 per jaar en geen 700! Voor startende arbeidsgehandicapten geldt een verlaagd urencriterium: 800 uur per jaar.
Voor het bepalen van de uren tellen alle uren, die je in een kalenderjaar in je onderneming steekt, mee: reistijd, acquisitie, repetities, opzetten/onderhouden website, administratie, ja zelfs de tijd die je nodig hebt gehad om daadwerkelijk al je spullen aan te schaffen (tripjes naar de winkel, uitproberen van instrumenten/apparatuur, enz.).

Op grond van de Artiestenregeling heb je zonder VAR-wuo of VAR-dga geen andere mogelijkheid dan het laten verlonen van je gages.

Het feit dat jij zelf facturen hebt gestuurd, vrijwaart je opdrachtgever(s) niet van het inhouden van Loonheffing. Hetgeen jij nu totaal hebt ontvangen (dus inclusief BTW) wordt dan gezien als netto loon, wat als uitgangspunt zal dienen voor de nog na te heffen bedragen. Daar maak je geen vrienden mee!

De tip van Aspon m.b.t. een eventuele gezagsverhouding is niet terzake doend binnen de Artiestenregeling. Je hoeft je wat dat betreft dus niet in allerlei bochten te wringen.
Persoonlijk zou ik echter wel, zeker als je nog vaker voor je opdrachtgevers wilt werken, snel orde op zaken stellen. Het eventueel terugdraaien van situaties (creditfacturen sturen, alsnog verloningen laten doen) is nu nog te overzien.

Kijk anders even op mijn website: onder de knop "muzikanten" heb ik allerlei zaken verder uitgelegd (gezien je alias ga ik ervan uit dat je muzikante bent).

Succes!
Renée
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Loonbelasting loondienst en VAR ROW Janjoker Belasting 1 29 februari 2008 15:23
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
VAR WUO / VAR ROW: gevolgen voor startersaftrek? marjolijn Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 1 21 januari 2008 18:13
VAR row, factureren en voor- en nadelen Borst Freelancepraktijk starten 1 22 augustus 2007 12:58
Var Row Verwijderd account Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 4 24 juni 2007 10:22


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 20:36.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon