|

18 januari 2009, 21:13
|
Veteraan
|
|
Geregistreerd: 25 maart 2007
Berichten: 915
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Het enige, mogelijke discussiepunt zie ik eventueel hierin:
Verwacht u de VAR-werkzaamheden meestal te verrichten
voor opdrachtgevers waar dezelfde werkzaamheden ook in
loondienst worden verricht?
Ja
Ik weet niet wat je exact doet en of dit inderdaad vergelijkbaar is met wat anderen bij hetzelfde bedrijf in loondienst doen. Overigens zou ik dan eerder denken dat een VAR-loon zou worden afgegeven i.p.v. een VAR-row.
Mijn advies zou zijn bezwaar maken en verzoeken om gehoord te worden. Ook al zou de betreffende ambtenaar niet voornemens zijn zijn standpunt te wijzigen dan kun je in ieder geval uitleg krijgen over het waarom van de VAR-row i.p.v. VAR-wuo.
|

18 januari 2009, 22:08
|
 |
Moderator
|
|
Geregistreerd: 1 januari 2006
Berichten: 3.338
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Ik sluit me bij Marjan aan. Afgezien van die ene vraag over "dezelfde werkzaamheden ook in loondienst" wijst alles op een VAR-WUO.
Ik zou in ieder geval de normale bezwaarprocedure doorlopen. Het komt wel vaker voor dat de belastingcomputer rare dingen beslist, waar pas na ontvangst van een bezwaarschrift een mens met een redelijke blik naar kijkt.
Verder kan ik me nog voorstellen dat een bepaalde inconsistentie alarmbellen doet rinkelen:
Citaat:
Hoeveel opdrachtgevers had u voor de VARwerkzaamheden in het jaar voorafgaand aan het jaar waarvoor u de verklaring aanvraagt?
Jouw antwoord: 3 tot 7 opdrachtgevers
|
Terwijl je vorig jaar als ik het goed begrijp voor dat jaar minder opdrachtgevers verwachtte, en die informatie in de loop van het jaar misschien niet hebt bijgesteld. Dan zou je nu over vorig jaar iets anders zeggen dan vorig jaar over dat jaar.
__________________
René
|

19 januari 2009, 19:49
|
Lid
|
|
Geregistreerd: 29 april 2008
Berichten: 8
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Bedankt voor jullie reacties.
@Marjan: grote bedrijven werken vaak met preferred suppliers, en ik heb gemerkt dat in deze gevallen ik word doorverwezen naar deze preferred suppliers voor een mogelijke opdracht.
Deze 'suppliers' hebben vaak ook mensen in loondienst die hetzelfde soort werk doen, vandaar dat ik deze vraag met 'Ja' heb beantwoord. Misschien had ik wat terughoudender moeten zijn omdat lang niet alle bedrijven met preferred suppliers werken.
Maar dan nog: alhoewel ik dan misschien een opdrachtgever heb gevonden bij een dergelijke supplier, ik ben voor deze supplier een zakenpartner, niet een werknemer, en na afloop van het contract gaan we weer ieder onze eigen weg, van een dienstverband is absoluut geen sprake.
Ik zal in ieder geval bezwaar aantekenen tegen het besluit en proberen te weten te komen wat de reden is waarom mij een VAR-ROW is toegekend.
@Rene: Het aanbod voor mijn eerste contract was een aanbod voor ongeveer 6 maanden, vandaar mijn inschatting van 'meer dan 70% bij 1 opdrachtgever'.
Hiernaast heb ik mijn zakelijke kennissenkring laten weten dat ik ook beschikbaar was voor een korte klus om zodoende toch aan minimaal drie opdrachtgevers te kunnen komen.
Alleen, dat soort korte klussen zijn wel uitzonderingsgevallen, en je moet geluk hebben dat je net iemand weet te vinden die iets uit wil besteden.
|

20 januari 2009, 01:54
|
 |
Moderator
|
|
Geregistreerd: 1 januari 2006
Berichten: 3.338
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan16
vandaar mijn inschatting van 'meer dan 70% bij 1 opdrachtgever'.
|
Snap ik, maar volgens de regels moet je een wezenlijke afwijking van de eerder gegeven antwoorden melden. Als je dat nalaat en dan het jaar erna iets anders beweert over het voorgaande jaar, dan is dat een inconsistentie. Het zou kunnen zijn dat het computerprogramma daarover struikelt. Maar of dit de oorzaak is, is erg speculatief, zeg ik erbij.
__________________
René
|

20 januari 2009, 09:33
|
 |
Veteraan
|
|
Geregistreerd: 27 juni 2008
Berichten: 118
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Hoihoi,
Waar ik over struikel bij je aanvraag voor de VAR-WUO is dat je zegt dat je niet eerder een VAR hebt aangevraagd, maar dat je ook aangeeft in het vorige jaar 3 tot 7 opdrachtgevers te hebben gehad. Dat lijkt mij erg vreemd. Als je al langer freelancer bent, dan zou je toch wel eerder een VAR hebben aangevraagd?
Overigens kun je best aangeven dat het werk wat jij doet, ook in loondienst wordt uitgevoerd. Dat maakt niet uit, daardoor word je niet als 'loonslaaf' bekeken. Ik heb dat ook opgegeven. En die meneer van de belastingdienst kan wel vinden dat jij geen investeringen doet, toch zou ik dat blijven opgeven. blijf volharden in jouw mening, ook al zegt deze meneer iets anders. In jouw geval zou ik in ieder geval een bezwaarschrift indienen. Daarnaast zou ik de belastingdienst in Arnhem(?) bellen, de landelijke belastingdienst om te vragen wat zij hier nou van vinden.
Er worden vaker vreemde kunstjes geflikt met de VAR-WUO. Bij het ene belastingkantoor doen ze erg moeilijk en bij het andere geven ze zo een VAR-WUO af.
Als wij als freelancers steeds weer een bezwaarschrift indienen, kost hun dat veel tijd en dus geld, alleen zo kan er iets veranderen.
Overigens: uiteindelijk kreeg ik schoorvoetend een VAR-WUO voor 2008, toen vroeg ik voor 2009 een VAR online aan en ik kreeg meteen een WUO. Ze kijken erg naar wat je ervoor hebt gekregen.
De aanhouder wint, gewoon volhouden en doorzetten!
Laat je even weten hoe het afloopt?
Groet en succes,
Joke
|

20 januari 2009, 10:22
|
 |
Veteraan
|
|
Geregistreerd: 2 augustus 2006
Berichten: 593
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JokeHeikensTekst
Hoihoi,
Waar ik over struikel bij je aanvraag voor de VAR-WUO is dat je zegt dat je niet eerder een VAR hebt aangevraagd, maar dat je ook aangeeft in het vorige jaar 3 tot 7 opdrachtgevers te hebben gehad. Dat lijkt mij erg vreemd. Als je al langer freelancer bent, dan zou je toch wel eerder een VAR hebben aangevraagd?
|
Joke,
Dat hoeft helemaal niet. Er zijn maar een beperkt aantal klanten waarvoor ik een VAR nodig heb en meestal zijn dat mijn kleinere klanten. Ik ben de eerste jaren dan ook probleemloos zonder VAR doorgekomen en als er geen klant is die er dit jaar naar vraagt, dan vraag ik hem ook niet aan.
|

5 februari 2009, 19:18
|
Lid
|
|
Geregistreerd: 29 april 2008
Berichten: 8
|
|
Re: Uitsluiting van VAR WUO?
Nog bedankt voor jullie reacties.
Weliswaar wat laat, maar desalniettemin wel gemeend.
Ik heb vorig jaar wel een VAR aangevraagd.
Met de vraag 'Hebben wij de inkomsten uit de VAR-werkzaamheden in de
afgelopen 5 jaar al eerder beoordeeld?' wordt in de toelichting op de vraag uitgelegd dat hiermee bedoeld wordt of er een startersbezoek heeft plaats gevonden, of een aanslag inkomstenbelasting, of een bezoek bij 1 van mijn opdrachtgevers.
Een eerdere toebedeelde VAR geldt niet als een beoordeling.
Ik heb wel ontdekt dat het belangrijk is om de toelichting op de vragen op het VAR aanvraagformulier goed door te lezen omdat de vragen m.i. soms je op het verkeerde been zetten.
|
|