Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Omgaan met opdrachtgevers
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Omgaan met opdrachtgevers Hoe kun je het gedrag van je opdrachtgever beïnvloeden? Hoe bepaal je je uurtarief? Wat te doen als de factuur niet betaald wordt? Hoe ga je om met problemen in een project?

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 15 september 2009, 00:28
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard Re: te laat met betaling

Beste William,

Er zijn geen vaste regels voor het aantal dagen dat je moet geven. Maar als je een briefje stuurt kun je je voorstellen dat de brief 1 a 2 dagen onderweg is en dan nog gelezen moet worden en dan moet de overboeking nog gedaan worden dus ben je al gauw 5 dagen verder voor je het geld kan hebben. Dat qua beeldvorming.

Dit is heel globaal wat bij debiteurenbeheer vaak gebruikt word.

- 1e herinnering binnen 8 dagen (verstuurd 1 of 5 dagen na de vervaldatum)
- 2e herrinnering binnen 5 dagen
- 3e herinnering, een ingebreke stelling en binnen 3 dagen.

Een ingebreke stelling is een formele (juridiche) vereiste voordat je een post mag overdragen aan een incassobureau.

Wat in het algemeen beter werkt als een briefje sturen is even een telefoontje plegen, voordeel is dat je ook nog even kan informeren of het werk naar tevredenheid is en of er problemen zijn met de factuur wat dan leid naar de de vraag wanneer er betaald word. Belangrijste tips (naast vriendelijk blijven) is dat je niet te lang erom heen draait en wel om een harde toezeggingsdatum moet vragen, dus geen genoegen nemen met ik zal hem begin volgende week betalen. Maar een exacte datum, want hier kun je dan weer aan refereren anders krijg je de discussie "de week is toch nog niet voorbij" als je terugbelt. Desnoods bevestig je die datum per mail of brief.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Nederlandse freelancer met langdurige IT-opdracht in België Niki Al die andere praktische dingen 1 28 april 2009 23:45
Reacties via website verbeteren Verwijderd account Marketing en acquisitie 37 15 januari 2009 13:50
Betalingstermijn en betaling fvanloon Omgaan met opdrachtgevers 7 20 december 2008 02:50
Voor de webmensen onder ons: webshop met digitale producten NowHow Marktplaats 7 10 september 2008 10:12


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:10.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon