Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Archief > Verklaring Arbeidsrelatie (VAR)
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) De Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) is afgeschaft per 1 mei 2016. Dit forum is gesloten en gearchiveerd.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 22 oktober 2009, 17:40
René's schermafbeelding
René René is offline
Moderator
 
Geregistreerd: 1 januari 2006
Berichten: 3.338
Weblogartikelen: 2
Standaard Re: Opdrachtgever krijgt rekening en vraagt nu pas VAR

Ik ben het helemaal met je eens Petra. Je hebt recht op de betaling en daar mag niet achteraf een nieuwe voorwaarde aan worden verbonden.

Dat neemt niet weg dat het een kleine moeite is om een VAR aan te vragen en dat het redelijk is dat de opdrachtgever erom vraagt.

Ik zou daarom beide doen:
  1. Een VAR aanvragen.
  2. Die met een begeleidend briefje opsturen waarin je je op het standpunt stelt dat in de overeenkomst geen voorwaarde was opgenomen t.a.v. de VAR en dat de betaling daarom tijdig dient plaats te vinden, ongeacht de inhoud van de VAR.
Daarmee dek je je alvast in voor het geval de opdrachtgever zegt: "bij een var-row betalen we niet", of "dit werk valt niet onder de omschrijving".

Die VAR-aanvraag moet je verder niet zo tegenaan hikken, vind ik. Dat is nu eenmaal een jaarlijks ritueel voor de meeste freelancers.
__________________
René
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
var


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
VAR wuo langlopende opdrachtgever Rosoo Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 1 26 maart 2009 01:42
VAR en 70% bij 1 opdrachtgever Molenaar Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 7 16 september 2008 23:20
Geen zelfstandige, opdrachtgever vraagt om VAR krelis Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 3 15 juli 2008 00:11
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
Auteursrechtschending: tegenpartij vraagt factuur en VAR Karian Al die andere praktische dingen 9 9 februari 2007 20:15


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 02:27.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon