Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Administratie
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Administratie Factureren, financiële boekhouding, jaarrekening, urenregistratie, kilometeradministratie, archiveren...

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 17 maart 2010, 17:07
NSIFS NSIFS is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 15 maart 2010
Berichten: 61
Standaard Re: muziekinstrument boeken op eenmanszaak, vof of aangifte inkomstenbelasting

1) Maak een firmantencontract en regel hierin tenminste over de volgende zaken:
- winstverdeling;
- inbreng van de vennoten;
- doel van de firma;
- naam van de vennootschap;
- voortzetting bij overlijden of uittreding van één van de vennoten.

Jullie kunnen het contract zelf opstellen (onderhands) of door de notaris (authentiek).Als je denkt dat jullie aardig wat centjes kunnen verdienen dan zou ik uit oogpunt van de bewijskracht voor dit laatste kiezen.

2) je kan twee dingen doen. (1) je kun je instrumenten tegen een zakelijke tarief aan VOF verhuren. Daarvoor zou je een nieuwe eenmanszaak moeten oprichten. In de balans activeer je de muziekinstrumenten en ga je hierop jaarlijks afschrijven. het verschil tussen de huuropbrengsten en de afschrijvingskosten en de andere bedrijfskosten levert je je winst/verlies. Je behoudt de eigendom van de goederen en je kan de BTW alsnog terugvorderen.


(2)je kan aan je vennoten voorstellen je muziekinstrumenten tegen de aanschafwaarde in VOF in te brengen. VOF kan dan de BTW terugvorderen.
Deze inbreng moet in het firmantencontract vastgelegd worden. De VOF verkrijgt het eigendom van de instrumenten en je krijg een vordering op de VOF. Afhankelijk van wat jullie onderling afspreken, kan de VOF de schuld in een keer of in termijnen aflossen. Je kan bijvoorbeeld contractueel laten vastleggen dat VOF x% van de winst voor de winstverdeling gebruikt om het schuld af te lossen. Let wel op! als VOF weinig winst maakt, dan kan je lang op je geld zitten wachten.


Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
belasting, eenmanszaak, muziek, vof


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Eenmanszaak en loondienst; hoe zit het met inkomstenbelasting? Manospeed Belasting 1 5 maart 2010 22:14
BTW BTW aangifte eenmanszaak naar vof ahbruinsma Belasting 2 2 februari 2010 08:55
Inkomstenbelasting Aangifte inkomstenbelasting onduidelijkheid Marije Belasting 2 18 maart 2009 15:04
Aangifte inkomstenbelasting over 2007 t029248 Belasting 5 8 januari 2008 23:37


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 14:45.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon