Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 13 oktober 2011, 18:24
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Bart,

Er klopt weinig van je voorbeelden, berekeningen en aannames. even een opsomming.

- Je 1e voorbeeld geeft gewoon aan dat je 500 per kwartaal betaald, dus 2000 per jaar, dat is meer dan 1883 dus geen recht op KOR.

- Het is niet toegestaan om facturatie van omzet uit te stellen, alle goederen en diensten moeten gefactureerd worden binnen 15 dagen na de maand waarin ze geleverd zijn.

- De KOR word op jaarbasis bepaald en niet per kwartaal. Dus het maakt niets uit wat je in kwartaal 1 of 2 betaald of ontvangt. Het te betalen jaarsaldo bepaald of je wel of geen recht hebt op KOR. Een kwartaal dat je terugkrijgt verlaagd dus dat saldo en mag niet buiten de berekening gelaten worden.

- De KOR berekening is niet een standaard bedrag van 667 euro zoals jij met jou berekening doet voorkomen. Maar 2,5 x (1883 - X) waarbij X staat voor het werkelijk te betalen bedrag van minstens 1346 euro, want tot en met 1345 euro krijg je alles terug op basis van de KOR, daarboven moet je de formule toepassen.

Stel dat jou 1500 wel het werkelijk te betalen bedrag is dan word de berekening 2,5 x (1883-1500) = 957,50 euro KOR en moet je 1500-957 = 543 betalen op jaarbasis.

ter verduidelijking nog een 2e berekening, als de werkelijk te betalen btw op jaarbasis 1650 euro dan word het KOR saldo 2,5x (1883-1650) = 582,50
Per saldo moet je dan voor dat jaar 1650 - 582 = 1.068

Samengevat de KOR is een prachtige regeling voor kleine ondernemers maar de fiscus heeft er echt lang genoeg over nagedacht om een regeling te maken die in alle omstandigheden gelijkaardig uitpakt en niet of maar heel beperkt beïnvloed kan worden door inkoop en verkooptrucjes..
Het enige voordeel wat je kunt behalen is dat je in het laatste kwartaal van het jaar wellicht de omzet van december pas in januari kan factureren of dat je in december nog even snel wat extra voorraad in te kopen om net onder de KOR grens te blijven. Maar deze trucjes hebben een zelf corrigerend effect want als je ze meeneemt in het ene jaar mogen ze in het andere jaar niet meetellen en schiet je dan in dat jaar dus boven de KOR grens. Eigenlijk kan alleen een investering in bijv een zakelijke auto of inventaris of PC kan zorgen dat je net binnen de KOR valt.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
kleine-ondernemersregeling


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Correct/legaal gebruik van software; hoe aan te pakken? trevi42 ICT 6 23 augustus 2010 11:34
BTW aftrekken bij gedeeltelijk zakelijk gebruik walterh Belasting 1 12 januari 2009 23:16
Gebruik maken van FOR? Adine Versluis Al die andere praktische dingen 5 16 september 2008 21:38
Privéabonnement ook voor zakelijk gebruik jesse Administratie 6 13 augustus 2008 09:18


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 13:31.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon