Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 21 oktober 2011, 23:51
Marjan Marjan is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 25 maart 2007
Berichten: 915
Standaard

Och, die kilometerregistratie valt op zich wel mee. Als je 19 ct per kilometer wil declareren heb je die in ieder geval voor je zakelijke ritten ook nodig. Beginstand 1/1 en eindstand 31/12 noteren, kilometers van de zakelijke ritten (gespecificeerd) en het is simpel uit te rekenen wat de privé kilometers zijn geweest en dus de verhouding.
Ik heb kantoor aan huis dus woon-werk kilometers heb ik niet. Doe het al jaren zo en het kost me echt niet veel tijd. Mijn auto is voor de OB zakelijk dus het levert wel op.
__________________
maak eens een buiteling:
www.saltoadvies.nl
Met citaat reageren
  #2  
Oud 22 oktober 2011, 00:14
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Hmm, ja zo kan het ook, ik zit teveel nog te veel als wagenparkbeheerder te denken, ik eiste van de werknemers altijd 100% sluitende km administratie per rit om gezeur achteraf te voorkomen. Maar als ondernemer kun je je inderdaad iets meer vrijheid permitteren..

Die opmerking over geen woon-werk kilometers vanwege bedrijf aan huis vind ik wel intressant, alleen ik weet niet zeker of het in alle gevallen gaat werken. Jij werkt niet dagelijks op dezelfde plek toch?
Dat is wat ik vaak wel heb, ik heb net 1 opdracht van 6 maanden op 1 locatie afgesloten. Ik reed elke dag naar een vaste werkplek, dus ik vraag me af of ik zou wegkomen met de stelling dat ik vanaf kantoor vertrek en niet vanaf huis... Tot 1 juli maakte het niet uit omdat voor de btw ook woon werk zakelijk was..
Met citaat reageren
  #3  
Oud 22 oktober 2011, 00:18
Marjan Marjan is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 25 maart 2007
Berichten: 915
Standaard

Ik start (en eindig) iedere werkdag op mijn eigen kantoor, draai hier ook de administratie van een aantal klanten en doe veel voorbereidend werk voor beroepsprocedures. Momenteel werk ik zelfs 80-85% vanuit huis/kantoor. Bezoeken aan klanten c.q. werkzaamheden op locatie zijn dus wel degelijk (verdedigbaar) zakelijke ritten. Werk op locatie betreft vrijwel altijd kortdurende consultancy klussen van max 2 dagen per week.
De paar meters vanaf mijn privé naar mijn werkplek leg ik niet met de auto af
__________________
maak eens een buiteling:
www.saltoadvies.nl
Met citaat reageren
  #4  
Oud 31 oktober 2011, 21:30
Markie Markie is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 2 april 2008
Berichten: 160
Standaard

Ik kreeg vandaag ook een mail van de accountant dat deze 75% regeling afgeschaft is per 17 oktober.

Laat me nu toevallig deze week een nieuwe auto op de zaak krijgen

Lekker niks meer bijhouden. Gewoon bijtelling betalen en klaar. Bijtelling kan ik mooi betalen van de wegenbelasting die ik nu uit spaar. In elk geval de komende 2 jaar nog.
Met citaat reageren
  #5  
Oud 31 oktober 2011, 21:38
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Vergeet niet dat je voor een zakelijke auto ook nog 2,7% BTW van de cataloguswaarde moet corrigeren voor privegebruik op de laatste aangifte van 2011
Met citaat reageren
  #6  
Oud 31 oktober 2011, 21:43
Markie Markie is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 2 april 2008
Berichten: 160
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Roel Jongman Bekijk bericht
Vergeet niet dat je voor een zakelijke auto ook nog 2,7% BTW van de cataloguswaarde moet corrigeren voor privegebruik op de laatste aangifte van 2011
Ja dat klopt. Maar ik neem aan dat m'n boekhouder dit wel weet... Zal er hem voor de zekerheid nog wel op attenderen.

Heb hem pas jouw rekensommetje laten zien trouwens, toen ik hier meldde dat ik een nieuwe auto had gekocht. Hij schatte dat het nog positiever uitpakt qua inkomstenbelasting

Ik heb blijkbaar meer kosten dan ik dacht. O.a. een dure aov en dat hakt dus aardig in op het bedrag waarover ib betaald moet worden.

2,7% is niet veel meer trouwens.

Hoe bereken je dat precies? Op deze auto zit 3000 euro btw. Daar 2,7% van, dat delen door 6 en dan maal 2 ofzo? (Dit omdat ik de auto pas deze week krijg, en er dit jaar dus maar 2 maanden gebruik van maak).
Met citaat reageren
  #7  
Oud 31 oktober 2011, 22:04
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Nou ik geloof wel dat een beetje boekhouder dat wel weet, ik vermeldde het voor het geval je zelf je btw aangifte invult.. en ik hou mijn berekeningen altijd aan de voorzichtige kant.. ik heb liever dat het nog iets positiever uitkomt als dat ik later hoor dat het 500 euro tegenviel .

2,7% van de catalogus waarde is nog bijna net zoveel als het was ze hebben het alleen 2 berekeningsstappen samengevoegd. Je mag inderdaad tijdsevenredig berekenen obv het aantal dagen in bezit. dus in jou geval ca 60/365 * 2,7% * cataloguswaarde. het uiteindelijk aantal dagen is dus afhankelijk van de dag van aflevering maar ergens rond de 60 dagen zal het zijn..

Stel de auto heeft een cataloguswaarde van 15.000 euro dan word de correctie.

2,7% * 15.000 = 405 * 60/365 = 66,57


----------------------------
En ter lering enne vermaek.

Onder de oude regeling betaalde je 12% btw over 25%, 20% of 14% van de catalogus waarde.

Dus in dit voorbeeld 25% * 15.000 = 3750 *12% = 450 euro

Met de nieuwe regeling kom je op 2,7% door 12% van 22,5 te nemen.

nu betaal je dus 22,5% * 15.000 = 3375 * 12% = 405 euro

Kortom als je onder de oude regeling 25% bijtelling had op je auto ga je er qua btw correctie iets op vooruit maar als je een zuinige auto met 20% of 14% hebt ben je nu qua bijtelling dus duurder uit.
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
75% BTW op brandstof privéauto: hoe boeken? manjh Administratie 4 5 april 2011 06:43
BTW kleine ondernemersregeling en teruggaaf BTW marlies84 Belasting 5 17 november 2010 12:52
Inkomstenbelasting Wat te doen met 25% restant btw op brandstof? JosH Belasting 1 12 oktober 2009 02:05
Freelancer of ondernemer: altijd btw? falco Belasting 7 17 januari 2008 14:22


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 17:59.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon