Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Al die andere praktische dingen
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Al die andere praktische dingen Bedrijfsnaam, KvK, spullen inkopen, briefpapier, rechtsvorm, bedrijfsruimte, vervoer, juridische zaken, verzekeringen.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #2  
Oud 7 april 2006, 21:48
René's schermafbeelding
René René is offline
Moderator
 
Geregistreerd: 1 januari 2006
Berichten: 3.338
Weblogartikelen: 2
Standaard Re: Starten?

Het staat iedereen vrij een factuur te sturen. Daar is niks 'officieels' aan.

Iets anders is dat naarmate je er meer mee gaat verdienen, je het geen hobby meer kunt noemen en je het inkomen zult moeten aangeven voor de inkomstenbelasting. In eerste instantie als "Opbrengsten uit overige werkzaamheden".

Lees vooral ook dit: "Heeft u aftrekbare kosten gemaakt voor deze opbrengsten uit overige werkzaamheden? Dan mag u deze aftrekken." En: "U hoeft geen administratie bij te houden van uw opbrengsten en kosten uit overige werkzaamheden. Het is wel raadzaam uw opbrengsten en kosten goed bij te houden en alle bonnen te bewaren, want de Belastingdienst kan er om vragen."

Als het wat groter wordt en een bedrijfsmatig karakter krijgt, dan word je misschien ondernemer voor de omzetbelasting. Dan zul je BTW moeten heffen en afdragen, maar je mag betaalde BTW ook terugvragen.

Pas als het nog groter wordt, en je bijvoorbeeld 50% van je tijd of meer aan dit soort werk besteedt, kom je in de buurt van het zelfstandig ondernemerschap voor de IB. Dat heeft voordelen (aftrekposten), maar ook consequenties (administratie, jaarrekening etc.)
__________________
René
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 05:22.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon