Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Administratie
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Administratie Factureren, financiële boekhouding, jaarrekening, urenregistratie, kilometeradministratie, archiveren...

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 21 juli 2009, 00:32
lyonesse's schermafbeelding
lyonesse lyonesse is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 10 mei 2008
Berichten: 718
Standaard Re: Administratie, uitbesteden of niet?

Dag Tom,

Ook ik vind het belangrijk dat een ondernemer op z'n minst een basisbegrip heeft van zijn eigen boekhouding en dus enig inzicht kan hebben in z'n financiële positie.

Belangrijk is dan wel dat je enige basiskennis hebt en/of dat je je erin verdiept. Het begint al met het opzetten van je (door de Belastingdienst) verplichte administratie. De site van de Belastingdienst geeft hier informatie over, maar ook op Lancelots is veel info te vinden, méér dan die ene pagina die ik je net heb gegeven. Er is ook een hele pagina gewijd aan 'wel of geen adviseur' en natuurlijk zijn er de nodige topics over te vinden op het forum.

Als je geen basiskennis hebt en je er wel in wilt verdiepen, zijn er diverse online boekhoudcursussen.

Een tussenoplossing kan zijn, dat je een deel van je boekhouding zelf verzorgt - desgewenst met tussentijdse controle - en een deel uitbesteedt. Deze methode werkt het efficiëntst met een online boekhoudpakket.

Waar je ook voor kiest, doe het niet halfslachtig: niets is zo vervelend als een 'valse start'.

Groeten, Renée
Met citaat reageren
  #2  
Oud 22 juli 2009, 16:27
Tom Tom is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 8 april 2009
Berichten: 63
Standaard Re: Administratie, uitbesteden of niet?

Beste mensen,

Bedankt voor jullie antwoorden. Ik heb met behulp van jullie antwoorden besloten om de 'gok' te wagen en in ieder geval in het begin zelf alles te doen.

Het zal in ieder geval leerzaam zijn, en als het niet lukt weet ik jullie te vinden . Intussen ga ik me op m'n gemak oriënteren op een boekhouder, waar ik de inkomstenbelasting aan ga overlaten. Gelukkig heb ik daar nog even voor!

Tom
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Als student-freelancer wel of niet inschrijven KvK? Topclass-studente Freelancepraktijk starten 7 6 februari 2008 12:23
Allemaal vragen over het opzetten administratie Anoniem Administratie 10 17 oktober 2007 09:36


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:41.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon