Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 25 april 2013, 19:37
klaasje klaasje is offline
Lid
 
Geregistreerd: 25 april 2013
Berichten: 10
Standaard

Dan vraag ik me af hoe het nog erger kan?

Maak me een beetje zorgen. Heb vorige jaar > 70% van mijn omzet bij een opdrachtgever gehaald en had het hele jaar door minder dan 3 opdrachtgevers. Jaar daarvoor wel 5 opdrachtgevers en < 70% bij een odprachtgever. Had vorig jaar ook een VAR aangevraagd die overeen kwam met de feitelijke gegevens en heb (gelukkig) een VAR WUO gekregen. In totaal gaat het trouwens om +/- 4 maanden werk in totaal, alle odprachtgevers inbegrepen. Mede door het huidig economisch climaat.

Ik heb een zzp helpdesk gebeld en mijn situatie voorgelegd, de meneer aan de lijn gaf meteen zo'n beetje aan dat ik zwaar delul was. Nu vraag ik me eigenlijk af of dit echt zo is. Opdachten die ik uitvoer (websites/applicaties) worden fixed prijs thuis uitgevoerd in mijn eigen tijd/tempo, dus in mijn ogen is er geen sprake van verkapt dienstverband. Maar ik weet niet hoe de belastingdienst hier tegen aan kijkt.

Helaas is er echt niks te vinden op internet over wat er precies gebeurt bij verkapt dienstverband. Als je van het onderstaand verhaal uitgaat met 100% boete erboven ben je gewoon zwaar delul en heel snel bankroet als je pech hebt.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Freelancer of verkapt/fictief dienstverband? Fay Belasting 0 10 januari 2011 17:20
Wat is nou precies een fictief dienstverband? matthijs Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 3 2 januari 2011 11:57
Freelance werk voor een Duitse opdrachtgever fictief dienstverband? Dennis Koks Belasting 2 7 oktober 2010 06:02
VAR WUO + fictief dienstverband + IB Jeli Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 8 31 juli 2010 15:27
fictief dienstverband of niet? Xander Al die andere praktische dingen 2 4 juni 2007 19:54


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 23:26.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon